Detstvo a rodina Sergeja Voronova

Seryozha sa narodil v Moskve. Chlapec vyšiel na ľade v štyroch, vďaka svojim rodičom, ktorí ho priviedli k Rafaelovi Harutyunyanovi, ktorý učil malého Sergeja základy krasokorčuľovania. V roku 2002 sa tréner presťahoval do USA. Chlapec ho nemohol nasledovať od chvíle, keď bol maloletý.
Seryozha sa presťahovala do Petrohradu. Tam pokračoval v tréningu a zasahoval Galinu Kashinu. Po chvíli šiel do Alexeja Urmanova.

Športový kariéra krasokorčuliar Sergej Voronov

Alexej Urmanov Sergej trénoval niekoľko rokov. Juniorský národný šampionát mu priniesol striebornú medailu. Bol to rok 2005. Vďaka tomuto oceneniu mal Sergey právo zúčastniť sa majstrovstiev sveta v juniori. On tam šiel, ale nezúčastnil sa na ňom z dôvodu zranenia.
Nasledujúca sezóna sa novým korčuliarom opäť dostala na druhom mieste v národnom šampionáte. Jeho prvá Grand Prix bola v sezóne 2006-07. Konkurzoval na národnom majstrovstvách tentokrát medzi "dospelými", bol len na šiestom mieste, takže nedostal právo stať sa členom Majstrovstiev Európy. Ale na Majstrovstvách sveta, ktorý sa konal v Tokiu, dobre vystupoval a stal sa devätnástym.

Krasokorčuliar Sergej Voronov sa pripravuje na olympijské hry v Soči 2014

Sezóna 2007-08 však začala s niektorými zdravotnými problémami, ktoré bránili Voronovovi pracovať na plnej rýchlosti pri skokoch, ale priniesol veľa víťazstiev. Tak sa mu podarilo stať sa prvým v národnom šampionáte, získal medailu vo fáze Grand Prix, stal sa štvrtým na Majstrovstvách Európy a siedmym na Majstrovstvách sveta.
Výkony krasokorčuliarov v sérii Grand Prix v sezóne 2007-08 neboli veľmi úspešné, mesiac potom musel Sergey vystúpiť na národnom majstrovstvách. Nebolo to veľa času, ale spolu s trénerom sa rozhodol zmeniť krátky program, ktorý bol nespokojný s výberom hudby. V šampionáte športovec dokázal potvrdiť svoj status tým, že sa stal šampiónom.
Účasť na Majstrovstvách Európy v roku 2009 priniesla Voronova deviate miesto. Tento výsledok spôsobil veľa kritiky, a to tak od federácie krasokorčuľovania, ako aj od trénerov. Verili, že krasokorčuliar nedal dostatok času a energie na tréning, že je lenivý.
Po návrate na majstrovstvá sveta Sergey znovu ukázal nízke výsledky. Bol schopný zaujať iba trináste miesto. Avšak spolu s iným korčuliarom Andrejom Lutaym sa na Majstrovstvách sveta 2010 a dvoch miestach na olympijských hrách podarilo udržať dve miesta pre mužov.V tomto roku sa Voronovova účasť na Majstrovstvách sveta tímu dostala na siedme miesto v individuálnej súťaži, ruský tím sa umiestnil na piate miesto.

Zlé obdobie a premiestnenie do Moskvy

Sezóna 2009-2010 bola pre korčuliarov, ktorá bola úspešná, potom neúspešná. Štúdium Grand Prix v Číne mu prinieslo striebro a scéna v Paríži bola len šiestou. Sergey dobre vystupoval v národnom šampionáte, ktorý zabezpečil jeho účasť na majstrovstvách Európy.
Avšak výkon, ktorý sa v ňom ukázal ako neúspešný pre Voronova, zrušil krátky program a nakoniec ho zobral iba štrnáste miesto. Tieto výsledky boli viac ako nízke, preto sa rozhodlo, že Artyom Borodulin, ktorý bol tretím v národnom turnaji, by šiel na olympijské hry namiesto Voronova. Voronov bol zaradený do národného tímu ako náhradník.
Sergej Voronov 2014
Na majstrovstvách sveta v Turíne bol aj Sergej vyhlásený za náhradníka, ale Evgeni Plushenko stiahol svoju kandidatúru zo súťaže zo zdravotných dôvodov a Voronov sa zúčastnil hlavnej zostavy. Športovec sa stal štrnástym. Po takomto výsledku sa Voronov rozhodol zastaviť tréning pod Alexejom Urmanovom. Vrátil sa do Moskvy.

Vyhľadanie trénera: nové úspechy Sergeja Voronova

Sergeyho nový tréner bol Nikolai Morozov. Podľa slov nového trénera Voronovu sa jeho pravidelná sezóna stala zlomovým bodom, keďže sa musel veľa zmeniť, od jeho postoja k práci na pochopení krasokorčuľovania. Školenie sa uskutočnilo v Spojených štátoch. Okrem toho sa Voronov zúčastnil vyučovania choreografov na Broadwayi. Tréner spolu so Sergejom pripravili nový krátky a nový bezplatný program.
Sergej Voronov tlačová konferencia po FS otázke o Majstrovstvách Európy 2014 Budapešť
Po opustení skupiny Morozov, Sergey strávil nejaký čas v "voľnom lete". Po konzultácii s Tatianou Tarasovou začal trénovať s Eteri Tutberidze. Tarasova mu tiež pomohla s hudbou as programami. Krasokorčuliar verí, že Eteri Georgievna je úplne oddaná svojej práci a nakaziť všetkým jej náladu. Ako povedal Sergey, jej južný temperament a emocionalita mu pomáhajú len v tréningu. Voronov sa domnieva, že bude schopný zmeniť celkový obraz, aby sa mohol objaviť v novej kapacite.

Sergey Voronov dnes

Voronovove plány zahŕňajú účasť na mnohých medzinárodných súťažiach, kde chce ukázať stabilné korčuľovanie. Samozrejme, plánovali sa účasť na olympijských hrách, ale miesto bolo len jedno, a dostal sa k Jevgenijovi Plushenkovi. Sergej pôjde do Soči ako rezervu.

V Soči Sergej Voronov nebude súťažiť s Evgeni Plushenko

Podľa bývalého trénera Sergeja Alekseyho Urmanova, keby mu vtedy uveril a odhalil sa úplne v športe, mal by ísť na olympijské hry a nie na Plushenko.
V januári 2014 získal Voronov druhé miesto na majstrovstvách sveta v Budapešti. Prešiel okolo Javiera Fernandese. Tretie miesto išlo na iného ruského krasokorčuliarka - Konstantina Menshova.