Aliya Mustafina, životopis, novinky, foto!

Životopis Aliyu Mustafinu

detstva

Aliya sa narodila v športovej rodine. Jej otec Farhat Mustafin získal bronzovú medailu v grécko-rímskom zápasení v Montreale v roku 1976. Ale matka Eleny Kuznetsovej vyučovala fyziky v škole. Mimochodom, mladšia sestra Alie Naila je tiež zapojená do gymnastiky a dosiahla hodnosť majstra športu. Dievča po poranení opustilo šport a zúčastňuje sa len amatérskych súťaží.
V šiestich mesiacoch bola Alia odvezená do športovej sekcie. Po vyučovaní dievča začala víťaziť detské súťaže jeden po druhom, po ktorom nasledovali mladí ľudia. Celkovo musel Musfina získať päť medailí s najvyššou úctou pri tretích hrách študentov. Ale trochu neskôr Aliya prestala chodiť na tréningy kvôli nedostatočnému porozumeniu od trénera Diny Kamalovej. So svojimi mladými športovcami vypukla konflikt. Neskôr gymnast pokračoval v cvičeniach, ale už u Alexandra Alexandra.

Veľký šport

Na jeseň roku 2007 sa Mustafina objavila na neoficiálnom majstrovstvách sveta Junior International. Tam, v Yokohame, vyhrala päť strieborných medailí naraz. V niektorých typoch všade a v absolútnom prednosti.Dievča prehral iba americkej Rebecce Brossovej, ktorá päťkrát zobrala zlato.

Mladý talent

Ale na juniorskom majstrovstvách Európy v roku 2008 vo francúzskom Clermont-Ferrand Aliya Mustafina spolu s Anna Dementievou, Tatiana Nabiyeva, Anastasiya Novikova a Tatyana Solovieva sa stali lídrom na turnaji družstiev v gymnastike. V celom okolí, keď Aliya vzala striebro, stratila s Tatianou Nabievou.
Ďalšou etapou v živote Alie bol ruský šampionát v roku 2009. Vo všetkom žien Mustafina získala zlatú medailu, bola pred Tatianou Nabijevou a Kseniou Semenovou. Ďalším zlatým gymnastou zvíťazil moskovský tím, ktorý hral aj Elena Zamolodchikova, Julia Bergerová, Anna Myzdriková, Maria Chibiskova a Elena Syrnikova. Dievča nezostalo bez medailí a v určitých typoch všade okolo, získala zlato, striebro a bronz.
Vyhralo víťazstvo v celom okolí a pohára Ruska. Súťaže sa kvalifikovali na majstrovstvá sveta. Atletka sa ich nezúčastnila, pretože nebola 16 rokov. Hneď päť zlatých medailí vyhral Aliya Mustafina na Svetovom gymnáziu v Dauhe,vyhral celý turnaj v cvičení na podlahu ako súčasť tímu a nerovných barov a protokolov. Športovci majú striebro pre svoju klenbu.

Moment víťazstva

V roku 2010, po dlhej prestávke z dôvodu zranenia, sa Aliya zúčastnila štvrtej etapy majstrovstiev sveta. Gymnasta ukázala druhý výsledok cvičenia na nosníku a štvrtý - na nerovných tyčiach.
Nasledovalo to majstrovstvá Európy 2010, kde Mustafina, spolu s Ekaterinou Kurbatovou, Tatyanou Nabijevou, Annou Myzdrikovou a Xenia Semenovou, vzali zlato a stali sa dvakrát strieborným medailistom. O trochu neskôr sa športovec podieľal na kreslení Otvoreného pohára Japonska. S kolegami porazila gymnastiku z Japonska. Celý Aliya ukázal tretí výsledok.
Následne, v pohári Ruska, Musfina vyhral celovečerný finále, pred striebro medailistou Xenia Afanasyev. Alia sa cvičila na nerovných tyčiach, stala sa tu prvá, druhá sa stala v trezore a tretia na lúč.
Aliya Mustafina na videu
Výsledky pomohli gymnastu dostať sa do tímu na Majstrovstvá sveta v roku 2010. Zvlášť pre neho dievča komplikovala svoj program, študovala "2,5 skrutky Jurčenka."V dôsledku toho sa prvý výsledok dostala do finále všetkých zápasov a dostala sa do finále 4 druhov. Toto bolo naposledy v roku 1997 Svetlana Khorkina. Vo finále Alia vzala zlato. Mimochodom, ruský gymnast, ktorý sa stal majstrom sveta v osobnom okolí, naposledy v roku 2003 bol rovnaký Svetlana Khorkina. Okrem toho bola trikrát Mustafina druhá v určitých typoch všestranných - nerovných tyčí, trezoru a podlahových cvičení. V rovnováhe, športovec padol, a preto vypadol z boja. Majstrovská debutantka Aliya Mustafina získala najväčší počet medailí v šampionáte, Rusko sa potom umiestnilo na druhom mieste v tímovej akcii. V roku 2011 Aliya začala s prejavom na festivale Svetového pohára. Všade okolo vzala striebro.

zranenia

V apríli 2011 Aliya uškodila nohu v majstrovstvách Európy. Po trezore pristála zle. Platforma opustila dievča v rukách trénera. Potom bola gymnastka nútená odstúpiť od súťaže. Lekári diagnostikovaní - pretrhnutie krížových väzov ľavého kolena. Sporiteľka bola v prevádzke. Počas rehabilitačného obdobia bez Aliyy sa konalo majstrovstvá sveta. A Mustafina začala trénovať za tri mesiace.

2012 olympijských hier

Počas prípravy na letné olympijské hry sa Mustafina zúčastnila majstrovstiev Európy, majstrovstiev a pohára Ruska. Atlét taktiež vystupoval na olympijských hrách v Londýne. Vo finále bola v národnom tíme v šampionáte a v jednotlivých súťažiach. Spolu so svojimi ruskými kolegami získala striebro v tímovej akcii. Okrem toho Alia vzala bronz do každého jednotlivca. Mimochodom, dievča nerobilo "2,5 skrutky Jurčenko", kvôli ktorému bola zranená. Na nerovných tyčiach získal Mustafina zlato. V novom storočí je toto prvé ruské zlato na olympijských hrách v tomto športe.
Rodinný názor
Mimochodom, po olympijských hrách Mustafina povedala, že nebude hádzať svoju športovú kariéru. Plánuje sa zúčastniť zápasov v Rio de Janeiro.