Najrýchlejší muž na svete

Muž vždy chcel otestovať svoju silu. Snaží sa dosiahnuť najvyššie výsledky. A to sa týka nielen podnikania, ale doslova všetkého. Stalo sa to so športom. A kto je proti poznaniu hraníc fyzických schopností, ktoré sú dané prírodou?

Jeden obyčajný človek beží v dĺžke 7,5-8 minút

Najrýchlejší športovci v histórii

Jednou z najzaujímavejších otázok je, kto je najrýchlejší človek na svete a ako rýchlo beží. Klasická kontrola na sto metroch. Táto vzdialenosť vám umožňuje identifikovať maximálne možnosti bežca.

Donald Lippinkot, USA

Prvým pretekárom na stometrovom preteku bol americký Donald Lippincote. Prekonal vzdialenosť na olympijských hrách v Štokholme v roku 1912. Jeho čas bol 10,6 sekúnd.

Donald Lippinkot (centrum). 1912 olympiáda

Jesse Owens, Spojené štáty

V roku 1936 na XI. Letných olympijských hrách, ktoré sa konali v Berlíne, bol zaznamenaný rekord na sto metroch, ktoré nebolo možné poraziť až do roku 1984.

Legendárny športovec Jesse Owens

Výsledok 10,2 sekúnd patril čiernemu športovcovi - americkému Jesseovi Owensovi. Celkovo športovec získal v Berlíne 4 zlaté medaily, čím sa stal najvýraznejším športovcom v hre.

Fuhrer sleduje súťaže športovcov. 1936

Jeho úspechy veľmi zarmútili nacistov, ale nemohli nič robiť. Bol to najlepší.

Udeľovanie čierneho športovca

Usain Bolt, Jamajka

Dnes jamajský športovec s názvom Usain Bolt vlastní nevyslovený názov najrýchlejšieho muža na svete. Atlét je trojnásobným šampiónom Olympijských hier, viac ako raz sa stal majstrom sveta, navyše je súčasným držiteľom svetového rekordu v troch disciplínach sprintov.

Usain Bolt je najrýchlejší jamajský športovec

Vo finále majstrovstiev sveta, ktoré sa konali na konci leta 2009, ukázal Usain na stometrovom pretečení neuveriteľný výsledok. Riadila vzdialenosť rekordom 9,58 sekundy. Mimochodom, na tom istom šampionáte, ale o niekoľko dní neskôr sa objavil nový rekord na dvoch stovkách bodov. Usain ho prekonal za 19,19 sekúnd.
Dostal športového vodcu av olympijskom tíme svojej krajiny sa zúčastnil relé 4x100. V tejto súťaži sa objavil nový ukazovateľ - 37,10 sekundy (to sú olympijské hry v Pekingu). Takéto úžasné výsledky priniesli bežcovi známu prezývku "blesk".

Atlét dostal prezývku "Lightning" (narodený Lightning Bolt)

Mimochodom, maximálna rýchlosť športovca bola 37,578 kilometrov za hodinu alebo asi 10,5 metra za sekundu.
Usain Bolt sa narodil 21. marca 1986 v Triloni na Jamajke. Už do veku 15 rokov sa mladý športovec stal známy nielen doma. Vyhral medzinárodný turnaj v Kingstone. Usain získal zlatú medailu a dve striebro.

Výsledok záznamu Usaena Bolta

O dva roky neskôr, bežca zlepšil výkon vo vzdialenosti 200 metrov. Sprinter v juniorskom preteku ukázal 19,93 sekúnd. Preto bol prvým juniorom, ktorý dokázal bežať na diaľku za menej ako 20 sekúnd.
Už v roku 2008 bolo sto metrov Usainu dané za 9,76 sekundy. A bol to druhý oficiálny výsledok. Vedenie v tom čase malo jeho krajana Asafa Powellová. Bežal Bolt lepšie o dve stotiny sekundy. Ale veľmi skoro, za niekoľko mesiacov, dosiahol súčasný rekordný triumf. Prekonal vzdialenosť za 9,72 sekúnd a nastavil nový svetový rekord.

Tréning pevnosti skrutiek

Toto však nebolo vrcholom úspechov športovcov. Na olympijských hrách v Pekingu v roku 2008 získal bežca tri zlaté medaily naraz. Nastavil tri nové záznamy. Jeden bol v relay. Na týchto súťažiach na konci 100 metrového sprintera trochu spomalila, pretože bolo jasné, že nebolo možné ho dotiahnuť.Odborníci sa domnievajú, že ak by bol úplne rozložený, výsledok by bol ešte lepší - nie 9,6 sekúnd, ale 9,5 sekúnd.

Bolt je zaslúžene považovaný za najlepšie

Každopádne Bolt zaujíma prvú líniu ratingu, ktorú vydala Medzinárodná asociácia pre atletiku. Dvakrát športovec získal prestížnu cenu "Rising Star". Dostal gentleman jamajského poriadku dôstojnosti. V rokoch 2008 a 2009 bol sprinter uznávaný ako najlepší športovec a športovec na svete.

Najrýchlejší ľudia na svete

Tracková a poľná atletika nie je jedinou disciplínou, v ktorej sú nastavené rýchlostné záznamy.

Najrýchlejšia strieľačka

Jerry Mikulek - jeden z najrýchlejších strelcov na planéte. Ten môže strieľať 5 nábojov z revolveru za pouhých 0,57 sekundy do hracie karty. Jerry Mikulek učí streľbu a už skúsil takmer všetky druhy strelných zbraní, ktoré považuje za najlepšie. Je autorom piatich svetových rekordov v streľbe.

"Mojou úlohou je strieľať." Jerry Mikulek

Mimochodom, Jerry Mikulek je tiež skúsený zbrojár. Neustále prispôsobuje a prispôsobuje svoje revolvery tak, aby fungovali efektívnejšie.

Najrýchlejší Rubikov kockový zberateľ

Shotaro Makisumi je viacfarebná kocka vyberá za pouhých 12,34 sekúnd. V tejto oblasti má niekoľko svetových rekordov. Jeho rýchle riešenia sú 2 × 2 × 2 a 3 × 3 × 3 za 2,82 a 12,11 sekundy.
Zostava Rubikovej kocky

Najrýchlejšia sekretárka na svete

Japonská spoločnosť Myit dokáže tlačiť rýchlosťou 100 známok za 20 sekúnd. Je najrýchlejším tajomníkom planéty. Pre porovnanie, priemerná rýchlosť písania profesionálneho písaera je okolo 380 znakov za minútu.

Technika dotykového písania vám umožňuje zvýšiť rýchlosť písania

Najrýchlejšie hodidlo nožov

David R. Adamovič za menej ako jednu sekundu dokáže hodiť tri nože.

David R. Adamovič dokázal hodiť tri nože za 0,97 sekundy.

Má niekoľko svetových rekordov: najrýchlejšie hodí nôž, chyti lietajúci nôž bleskovou rýchlosťou a tiež má najrýchlejšiu strelu vedľa muža.
Reč Davidom Adamovičom

Najrýchlejšie tlieskanie rúk

Rýchlo potlesk v rekordnom čase. 14 sa objaví iba za sekundu. Kent French vyvinul svoju vlastnú tleskáciu techniku. Dokázal kombinovať jedinečný štýl a agilitu s vytrvalosťou.

Kentu francúzsky je držiteľom svetového tlieskovania

Týmto spôsobom dokázal vytvoriť svetový rekord, ktorý mu dal tlieskať za ruky. Na minútu tlieskala presne 721 krát. Nikto zatiaľ nedosiahol takýto výsledok.

Najrýchlejšia zbraň na znovuzískanie

Travis Tomasi je najrýchlejší na zmene guľky. Je však dosť ťažké opísať, čo robí. Práca držiteľa rekordov a majstra je jednoducho stojí za pozornosť.
Travis Tomasi znovu nabite zbrane

Najrýchlejšie pitie

Nemyslite na nič, tento človek je pitná voda. Ako sa stalo známe redaktorom Odkurzacze.info, môže prehltnúť 1,5 litra kvapaliny za 4,88 sekundy. Názov tejto osoby nie je známy, ale záznam má miesto. Záznam o rýchlosti pitnej vody môže rýchlo potlačiť váš smäd.