Maria Kirilenko, životopis, novinky, foto!

Biografia Maria Kirilenko

Maria Kirilenko je talentovaná mladá tenistka, ktorej kariéra v posledných rokoch rýchlo naberá dynamiku. Dosiahla niekoľko významných víťazstiev na olympijských a Grand Slam turnajoch, a preto sa čoskoro stal známy názov talentovanej ruskej ženy vo všetkých kútiach Zeme. Ale čo spočíva za všetkými týmito jasnými víťazstvami a šumivou hru na tenisovom kurte? Ako sa dnes náš heroín podarilo dosiahnuť takých impozantných výšok? Budeme sa snažiť sledovať vývoj tenisovej kariéry slávneho športovca dnes.

Prvé roky, detstvo a rodina Maria Kirilenko

Budúci slávny tenista sa narodil 25. januára 1987 v Moskve. Jej otec veľmi miloval tenis, a preto od piateho roku začal hrať šport so svojou dcérou. Spočiatku však tento šport nebol braný veľmi vážne.
Masha a jej otec hrali len pre vlastné potešenie. Hlavná vášeň v živote mladých krásy tancovala. V tejto súvislosti stojí za zmienku, že v detstve naša dnešná hrdinka bola dosť nepokojné dieťa, a preto počas tanečných kurzov neustále prechádzala z jedného kúta do druhého.Tanečné tanečné vystúpenia pripomínali určitý Brownov hnutie. Z tohto dôvodu Mary nedosiahla veľa úspechov v tejto oblasti.

Tenistka Maria Kirilenko je známa nielen svojimi športovými výkonmi.

Možno práve v tomto momente sa profesionálny tenista začal prebúdzať v duši Mashy Kirilenkovej. Keďže tanečné bolo, aby mierne povedal, "nie jej", otec vzal dcéru z tanečnej skupiny a odniesol ju do tenisovej sekcie, ktorá pracovala v športovom centre Dynamo. A o rok neskôr prvé úspechy prichádzali do dnešnej hrdinky. Začala poraziť svojich súperov jeden po druhom a o rok neskôr sa dokonca podarilo stať sa najlepšou tenistkou bývalého ZSSR vo svojej vekovej skupine.
Je veľmi zvedavé, že pôsobivý úspech v oblasti tenisu nezabránila dievčaťu, aby v škole dobre pracovala. Podľa samotnej Mashy, počas tejto doby jej každodenná rutina bola usporiadaná doslova každú minútu. Ráno šla do školy v prímestskom meste Yubileiny a po vyučovaní cestovala so svojím otcom do športového centra Dynamo. Niekedy som musel spať a večerať priamo v aute.
Avšak množstvo ťažkostí len zmierňuje charakter dnešnej hrdinky.Začala sa zaoberať dvojnásobnou horlivosťou, a preto do desiatich rokov začala výrazne vystupovať na pozadí iných detí. Vo veku 12 rokov si ju všimla známa učiteľka Elena Bryukhovecová. Bola to ona, ktorá sa čoskoro stala osobným trénerom Márie Kirilenkovej. Zvlášť pre jej špeciálny tréningový program bol vyvinutý. Takíto slávni športovci z Ruska a Bieloruska ako Jevgenij Kafelnikov, Maxim Mirny a Andrey Olkhovsky tiež pomohli Márii organizovať športový proces.
Maria Kirilenko o svadbe s Ovečkinom a priateľstve so Sharapovou
Podpora takýchto jasných majstrov umožnila mladému športovcovi veľmi skoro dosiahnuť impozantný pokrok na súde. V roku 2002 získala prvý US Open (v juniorskej skupine) a potom začala zbierať trofeje jeden po druhom.

Star Trek teniska Maria Kirilenko

V roku 2003 Maria Kirilenko prešla všetkými potrebnými kolami výberu a presunula sa z juniorskej úrovne do skupiny (dospelých). V tom istom roku sa naša hrdinka na dnešnom turnaji v Hyderabáde prvýkrát dostala do štvrťfinále turnaja WTA. Tento miestny úspech bol len prvý v dlhej sérii víťazstiev športovca.
V roku 2004 vstúpila Maria Kirilenko do stovky najlepších tenisových hráčov na svete. O rok neskôr sa jej podarilo vyhrať prvý turnaj - China Open, porazil Anna-Lena Grönefeld vo finále.
Potom boli víťazstvá vo finále takých turnajov ako Sunfeast Open, Estoril Open Championship, Barcelona KIA 2008, Hansol Korea Open, Pattaya Open Championship. Doteraz sa Maria Kirilenko pýši šiestimi víťazstvami v turnajoch WTA. Navyše naša dnešná hrdinka je šesťkrát nižšia ako jej súperi vo finále, a tak zostáva na druhej línii rôznych turnajov.
Keď už hovoríme o víťazstvách ruského športovca, stojí za zmienku tie impozantné úspechy, ktoré dosiahla Maria Kirilenko v dvojhre. Počas svojej kariéry vyhrala turnaj "dvojicu" dvanásťkrát. Najvýznamnejšie víťazstvá na turnaji Japan Open (2005), Kreml Cup (2009), dve zlaté medaily v Cincinnati (2008 a 2010) a víťazstvo v turnaji doubles vo finálovom turnaji WTA (2012). V priebehu rokov boli partnermi Maria Kirilenko na súde takí slávni tenisoví hráči ako Victoria Azarenka, Maria Sharapova, Martina Hingis, Nadežda Petrova a niektorí ďalší.
Maria Kirilenko - foto plavky plavky
Tieto víťazstvá, rovnako ako mnoho ďalších vynikajúcich vystúpení na rôznych tenisových turnajoch, priniesla Maria Kirilenko titul ctihodného majstra športu Ruska, ako aj radu za zásluhy o vlasť (druhý stupeň).

Mária Kirilenko

V súčasnosti má tenista stále aktívnu športovú kariéru a sny o nových víťazstvách. V čase tohto písania bola Maria Kirilenko na osemnástom mieste vo svetovom rebríčku WTA (singles). Celková suma prémiového ruského tenisového hráča bola šesť a pol milióna dolárov.
Okrem tenisového kurtu v posledných rokoch pracuje ako vzor aj Maria Kirilenko. Jej fotografie zdobia mnohé lesklé vydania planéty. V roku 2010 sa krásny tenista dokonca dostal do top 10 najkrajších žien v Rusku podľa amerického časopisu Kompleks. Akonáhle športovec dokonca dostal ponuku hrať nahé pre časopis Playboy, ale ruská žena ju odmietla.