Send
Share
Send

Životopis Julie Lipnitskej

Julia Lipnitská je krasokorčuliarka, ktorá získala zlatú medailu na olympijských hrách v Soči (2014) v tímových súťažiach a hrá na ľadovej hudbe z "Schindlerovho zoznamu" od Stevena Spielberga a dokončila svoju kariéru v auguste 2017.

Krasokorčuliarka Julia Lipnitskaya

Detstvo Julie Lipnitskej

Dievča sa narodilo v Jekaterinburgu. V štyroch, jej matka ju priviedla na klzisko a napísala sekciu krasokorčuľovania, konkrétne škola Školy Lokomotiv, kde prvým trénerom dievčaťa bola Elena Levkovecová.
Výživa ležala na matčine ramená, pretože Juliin otec s nimi nežije a ona ho nikdy nevidela. Vzhľadom na skutočnosť, že malý športovec už od raného detstva absolvoval veľa času, nechodil do školy, ale bol v takzvanej domácej škole.

Julia Lipnitská je najmladším šampiónom mesta Soči

Byla prírodou nadané dieťa s neuveriteľným úsekom, Julia takmer okamžite začala robiť pokrok a vystupovala medzi svojimi rovesníkmi. Jej prvý tréner stále pozoruje, ako sa vyvíja športová kariéra mladého žiaka, je šťastná a stará sa o ňu.

Prvé úspechy Julie Lipnitskej v krasokorčuľovaní

Keďže v dvanástich rokoch bola korčuliarka viac ako skvelé výsledky, jej matka sa rozhodla presťahovať sa do Moskvy. Vďaka tomu mala Julia príležitosť študovať s najlepšími trénermi v krajine. Takmer okamžite sa ukázalo, že toto rozhodnutie bolo správne. Nový tréner Eteri Tutberidze spolu so Sergejom Dudákovom pomohli Lipnitskej plne rozvinúť talent mimoriadneho krasokorčíka. Igor Pashkevich tiež pomáhal pri výcviku.
Julia Lipnitskaya. Pravda a fikcia. V štúdiu Ilya Averbukh
V sezóne 2009-10 bola Julia schopná zaujať piate miesto v národnom šampionáte medzi juniori. O rok neskôr už zápasila nie medzi juniormi, ale s "dospelými" v ruskom šampionáte, kde sa okamžite stala štvrtou.

Julia Lipnitskaya na medzinárodných súťažiach

Je známe, že ISU umožňuje športovcom zúčastňovať sa na medzinárodných juniorských súťažiach len od určitého veku, ku ktorému Julia práve dosiahla v sezóne 2011-12. Debut sa uskutočnil v Poľsku na Grand Prix Junior, kde sa športovec okamžite stal šampiónom. Získala pódium v ​​Taliansku a finále v Quebecu.
Prekvapivo víťazstvo vo finále vyhral Julia vo voľnom programe av krátkom programe.Jej hlavným súperom bola Polina Shelepenová, ktorá sa ocitla 17 bodov za Lipnitskou.
V roku 2012, v národnom šampionáte, bol krasokorčuliar tretí v krátkom programe, ale vyhral program voľného skatu. Takže podľa výsledkov sa stala strieborným medailistom. V tom istom roku získala juniorský šampionát Ruska. A opäť jej hlavným rivalom bol Shelepen, ktorý za Juliu zaostal o viac ako deväť bodov a získal druhé miesto.
Julia Lipnitská povedala pravdu o "darovaní" svojho bytu
V tom istom roku dievča, prišla na Majstrovstvá sveta juniorov, stál na najvyššej úrovni na pódiu, takže Gracie Gold za ním. Ukázalo sa, že vo všetkých medzinárodných súťažiach, na ktorých sa zúčastnila Lipnitská, získala len prvé miesta.

Príprava Lipnitskej na olympijské hry v Soči

Vo Fínsku víťazstvo bolo opäť Julii. Podieľala sa na turnaji Espoo, ktorý sa konal vo Fínsku. Začala tak príprava športovca na prvé olympijské hry. Nasledovali víťazstvá v dospelých súťažiach, najskôr v Číne, potom vo Francúzsku. Práve vo Francúzsku si Julia nielen vyhrať, dokázala dosiahnuť maximálnu úroveň a všetky druhy príspevkov.
S toľkými víťazstvami vo finále Grand Prix nebol krasokorčuliar neuskutočnil, dôvodom bolo zranenie.Majstrovstvá krajiny v roku 2013, ona tiež musel nechať ujsť. V druhej sezóne 2012 - 2012 sa športovec prvýkrát dostal na ľad po zranení a zúčastnil sa majstrovstiev Ruska. Na ňom sa stala piatou. Potom nasledovali iba víťazstvá.
Na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Miláne, stál na druhom kroku pódia. S takýmito výsledkami sa krasokorčler blížil k olympijskej sezóne.

Julia Lipnitská na olympijských hrách v Soči

Prvé vystúpenie Julie v tímových súťažiach na olympijských hrách v Soči pritiahlo pozornosť celého sveta. Dievča získalo skvelé víťazstvo tým, že dvakrát dokonale preskočilo program. Bola to ona, ktorá priniesla najvyššie skóre do výsledku tímu. Bohužiaľ, výkon v jednotlivých súťažiach nebol taký úspešný. Lipnitská bola len piatou kvôli niekoľkým pádom. V histórii olympijských hier však je najmladší šampión so zlatou medailou. Ona sa objavila v rovnakom tíme s takými hviezdami ako Evgeni Plushenko, Maxim Trankov, Tatiana Volosozhar, Elena Ilinykh, Nikita Katsalapov a ďalší.
V sezóne 2013-14, talentovaný krasokorčuliar vo finále Grand Prix vzal striebro kvôli tomu, že program urobil blot.Ale na majstrovstvách Európy bol výsledok nesporným víťazstvom, zatiaľ čo Julia bola najmladšia z konkurentov.
Julia Lipnitskaya: vystúpenie na olympijských hrách v Soči
Vo februári sa stala ctihodným majstrom športu. Dievča sa začala pripravovať na ďalšiu olympiádu, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane šampiónom v individuálnom boji.

Osobný život Julie Lipnitskej

Hlavnou osobou na svete pre Juliu je jej matka, ktorá je jej blízkym priateľom po celý svoj život. Ona sprevádza svoju dcéru, zdieľa s ňou radosť z víťazstiev, je blízko, keď vznikajú zriedkavé porážky a zranenia. Viac ako raz športovec povedal veľa teplých slov o svojej matke.

Julia Lipnitskaya teraz

V auguste 2017 sa informácie objavili v tlači o konci športovej kariéry Julia Lipnitskaya. Ako sa ukázalo, 18-ročné krasokorčuliar urobilo toto rozhodnutie už v apríli. Dôvody opustenia veľkého športu Julia odmietli komentovať.

28. augusta 2017 Julia Lipnitskaya dokončila svoju kariéru

Zostávajúce pruhy začali v Julii už v roku 2016, keď obsadila iba 7. miesto v národnom šampionáte. Nasledujúci rok sa nedostala do šampionátu Ruska kvôli zraneniu, ktoré nedostala pri jazde, ale padá na chodník.Dievča muselo z dôvodu liečby vynechať súťaž. Zároveň podľa svojej matky trpí anorexiou od roku 2014, ktorá by mohla ovplyvniť športové zlyhania.