Emil Svendsen, životopis, novinky, foto!

Životopis Emil Svendsen

Emil Svendsen je renomovaný norský biathletec, ktorému sa podarilo dosiahnuť pôsobivé výšky v jeho športe. Už vo veku osemnástich rokov sa náš dnešný hrdina stal jedenástym majstrom sveta a majiteľom štyroch olympijských zlatých medailí. Osobná zbierka vynikajúceho športovca má navyše Svetový pohár a ďalšie prestížne ocenenia. Preto je rozprávanie o Emile Svendsen neuveriteľne zaujímavé. Koniec koncov, príbeh jeho života je príbeh víťazstiev.

Deti a rodina Emil Svendsen

Emil Hegle Svendsen (skôr Svennsen) sa narodil 12. júla 1985 v nórskom meste Trondheim. Rovnako ako niektorí ďalší známi biathlete, náš dnešný hrdina začal svoju kariéru v profesionálnych športoch s lyžiarskymi pretekami. Neskôr však jeden z trénerov Emil poradil chlapovi, aby si vzal pušku. Odvtedy sa Emil Hegle Svendsen začal venovať biatlonu.

Biathlete Emil Svendsen svietil na olympijských hrách v Soči

Prvé kroky Emil Svendsen v športe

Mladý Nórsky začal svoju kariéru vo veľkých športoch v sezóne 2003/2004.Počas tohto obdobia náš dnešný hrdina získal majstrovstvá sveta vo juniorskej vekovej skupine a získal zlaté medaily vo francúzskom meste Haute Marienne. Neskôr sa na tom istom športovom fóre zúčastnil aj tímový štafet, v ktorom získal druhé zlato s inými nórskymi biotletmi.
Nasledujúca sezóna sa Emilovi všetko ukázalo nie menej úspešným. Na Majstrovstvách sveta juniorov vo fínskom Rovaniemi sa Nórska zúčastnila dvoch disciplín naraz - lyžiarskeho preteku a lyžiarskeho štafety. V dôsledku toho ako profesionálny lyžiar vzal bronzovú medailu do 10 kilometrov freestyle pretekov a potom vyšiel aj po druhom kroku pódiu po tímovom štafóne.
Rozhovor Svendsen, biatlon s Gubernievom
V tom istom roku opäť začal pôsobiť ako biathletec Emil Svendsen. V tejto sezóne, na majstrovstvách sveta v Kontiolahti, náš dnešný hrdina dokázal získať striebro v prenasledovaní a potom s istotou vyhrať šprint a individuálny začiatok. Po tomto úspechu sa Emil nikdy nevrátil na lyžiarske preteky a zameral svoju pozornosť na biatlon.

Emil Svendsen vo veľkom biatlone

V sezóne 2005/2006 sa náš dnešný hrdina prvýkrát objavil v skupine "dospelých". V rôznych fázach majstrovstiev sveta sa talentovaný nórsky športovec podarilo stať na celkovom poradí ako piaty. V dôsledku toho už v tom istom roku prijal Emil Svendsen národný tím Nórska, v rámci ktorého sa mohol zúčastniť svojej prvej olympiády. Nórska však nezískala žiadne seriózne ocenenia. Ale šiesty miesto v masovom štarte môže byť stále dôverne nazývané osobným víťazstvom mladého biathletera.
Prvé medaily na úrovni dospelých získal o rok neskôr norský športovec. V sezóne 2006/2007 sa náš dnešný hrdina podaril vyhrať na svetovom pohári dva bronzy a jedno striebro. Okrem toho sa ako súčasť nórskeho národného tímu objavil aj biathletec na majstrovstvách sveta v talianskom Antholze, kde skončil piaty v pretekárskom preteku a siedmym v sprinte. Najdôležitejším úspechom toho roku však bola bronzová medaila Svetového pohára. Toto ocenenie bolo pre neho prvým na majstrovstvách sveta v kategórii dospelých.
"Okolo biatlonu" 3 vydanie (Emil Hegle Svendsen)
Prvé víťazstvá prišli na "streleckého lyžiaru" trochu neskoro. V decembri 2007 získal Emil Svendsen prvú samostatnú pretekovú udalosť na majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. O tri mesiace neskôr, keď hovoril na Majstrovstvách sveta v Ostersunde, Švédsko, získal Nórsky dve zlaté ocenenia (v individuálnom závode a masovom štarte). Práve v tomto okamihu sa o tomto mladom atlétovi hovorilo ako o najjasnejšom bielorótovi nášho času, rovnako ako o hodnom dediči veľkého krajana Ole Einara Bjorndalena.
Na ospravedlnenie dôvery, ktorá sa mu v ňom začala, začal takmer okamžite. Emil získal niekoľko medailí na rôznych Majstrovstvách sveta a tiež v roku 2010 dal prvú olympijskú medailu do svojej osobnej prasiatko. Stalo sa to v kanadskom Vancouveri. V rámci týchto olympijských hier sa Emil Svendsen prvýkrát stal druhým v šprinte o desať kilometrov. O niekoľko dní neskôr sa mu však podarilo stať sa olympijským šampiónom v každom 20 km závode. Následne v rámci tej istej olympiády v Vancouveri naša dnešná hrdina získala ďalšie "zlato". Po tomto víťazstve padlo na škandinávskeho atléta, jeden po druhom.

Emil Svendsen má tucet zlatých medailí

Celkovo na začiatku roka 2014 získal Emil Svendsen na majstrovstvách sveta jedenásť zlatých medailí, ako aj štyri sady olympijských zlatých medailí. V rámci zimných hier v Soči získali Nórska dve medaily.

Emil Svendsen dnes

V súčasnosti sa Emil Svendsen pripravuje na ďalšie preteky a sny o nových jasných víťazstvách. V súčasnosti je nórsky biathletec jedným zo štyroch športovcov v celej histórii zimných športov, ktorí sa podarilo vyhrať viac ako desať zlatých medailí na majstrovstvách sveta v biatlone. Navyše náš dnešný hrdina je jedným z dvoch športovcov, ktorí sa podarilo dosiahnuť víťazstvá vo všetkých disciplínach majstrovstiev sveta v biatlone.

Osobný život Emilia Svendsena a ďalšie zaujímavé epizódy

V bežnom živote je Emil Svendsen bežným človekom. Rád chodí na párty, niekedy sa dopúšťa alkoholu a vyznáva svoju lásku k krásnym dievčatám. Jedným z najobľúbenejších športovcov je Maria Sharapova.
Pokiaľ ide o najzaujímavejšie epizódy z nešportového života nórskych, v tomto ohľade nemožno ignorovať epizódu, ktorá sa vyskytla počas pretekov žien v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku.V tento deň - 19. marca 2013 - nórsky pretekár nečakane pre všetky vzal svoje nohavice, preukazujúce jeho mužnosť prechádzajúce dievčatá a diváci. Ako sa ukázalo neskôr, ďalší športovci sa neskôr pripojili k vystúpeniu. Emil sám nazval jeho konaním obyčajnou výstrednosťou.