Send

Životopis Maria Orlova

Detstvo Márie Orlovovej

Máriovo rodné mesto je Petrohrad. Milovala šport od detstva. Spočiatku to bola atletika. Dievča sa vážne zaoberalo snahou dosiahnuť vysoké výsledky, ale uvedomilo si, že sa nedokáže spojiť s týmto športom. Rozhodla sa ísť na kostru.
Skeletonová dievča sa začala venovať, keď mala devätnásť rokov. O rok neskôr bola vybraná do národného tímu. To mu umožnilo zúčastniť sa na veľkých medzinárodných súťažiach. Mária pôsobila ako domorodec Peter a pre Soči.

Začiatok športovej kariéry Márie Orlovovej, cesta k kostre

Orlova okamžite začala vykazovať dobré výsledky. V decembri toho istého roku sa debut mladého športovca uskutočnil v Európskom pohári, kde sa umiestnila na deviatom mieste. Ďalšie štádiá sa uskutočnili na približne rovnakej úrovni, padla takmer v desiatke. V roku 2009 sa na majstrovstvách mládeže vrátila Maria na 9. miesto.

Maria Orlova - sľubná kostra

Ďalšia sezóna sa pre ňu ukázala byť ešte úspešnejšou, v ktorej Masha nedosiahla prvú desiatu iba raz z ôsmich fáz, v celkovom hodnotení bola štvrtá.
V druhej polovici roka 2010 sa Orlova zúčastnila štádií amerického pohára v niekoľkých etapách medzikontinentálneho pohára.
Úspešná bola cesta do Winterbergu v januári 2011, kde sa konalo Majstrovstvá Európy, kde sa Maria stala šiestou. A majstrovstvá sveta v tom istom roku ju priniesli len dvadsiatym miestom.
Od tejto chvíle sa Orlova stala členom svetového pohára medzi dospelými. Počas ďalšej sezóny navštívila ôsmich pohárových štádií, pričom najlepším výsledkom Mashy bolo deviate miesto v okruhu Sv. Moritz (Švajčiarsko). Vo svetovom rebríčku najsilnejších kostrových žien Orlová prevzala dvanástý rad.
V roku 2012, majstrovstvá sveta v Lake Placid (Amerika), Mary nemala úplne úspešný. Bola dvadsiatimi prvými v programe pre jedného hráča, ale súčasne mala šiestu pozíciu so zmiešaným tímom bobového ruského tímu.
Orlova dosiahla najlepšie výsledky v roku 2013 na majstrovstvách Európy, kde získala striebro, ale keďže tieto preteky boli pripísané na majstrovstvá sveta, získala okrem striebra medailu z bronzu.
Víťazstvo Márie Orlovovej
Po obdržaní majstrovskej medaily Maria povedala, že tomu neverí, neuvedomila si, čo sa stalo. Podľa nej bol začiatok rýchly, takže všetko prebehlo dobre.V Igls je trať pre športovca dobre známa, keďže sú tu každoročne súťaže.
Snažila sa, aby sa o výsledkoch nerozmýšľala príliš veľa, ale pokúsila sa len dobre vyskúšať a bolo žiaduce zlepšiť výsledky. Orlova dúfa, že na ňu čakajú ešte vyššie výsledky a nové víťazstvá. Páčilo sa jej trati v Soči, je niekoľko obrátok, nie je to veľmi ťažké, ale má vlastnú zvláštnosť.
V marci 2013 sa v tlači objavilo, že Orlov bol zbavený bodov zaznamenaných pre sezónu 2012/13. Dôvodom bola zjavná nezrovnalosť pravidiel federácie, korčule kostry športovca. Ale v lete sa Kongres medzinárodnej federácie rozhodol opustiť Orlovu a všetky ratingové body a zaslúžené "striebro".
Všetko, o ktoré bola zbavená, je výsledkom majstrovstiev sveta. Po celú dobu sa na internete a tlači objavili kontroverzné informácie. Atlét sa pokúsil ignorovať tento príbeh. Pre ňu hlavnou vecou je rýchlosť a výsledok, ktorý ukázala. Skeletová žena je však rada, že všetko pre ňu skončilo dobre a táto pravda triumfovala.
Olympijský projekt: Maria Orlová (skelet)

Maria Orlova teraz

V tejto dobe sa Mária Orlová naďalej pripravuje na olympijskú sezónu. Najskôr sa konal centralizovaný tréningový tábor v Nemecku, kde sa športovci zotavili z tvrdého tréningu doma. Na konci tréningového tábora sa opäť začali intenzívne tréningy a kurzy vo všeobecnej fyzickej príprave, navyše vodné procedúry - triedy vodnej aerobiku.
Osobný tréner mladšej skeletky - Nadežda Orlova. Školenie v predvečer olympijských hier je z väčšej časti v Petrohrade. Podmienky, ktoré tu vznikli, sú dostatočné na to, aby dokázali dokázať svoju úroveň pripravenosti.
Pre mladých športovcov môže byť Maria príkladom. Jej biografia ukazuje, ako môžete vyliezť na vrchol, aj keď ste už osemnásť rokov a za sebou je nedostatok skúseností. V budúcnosti tento športovec čaká na veľa víťazstiev.
Mladšia generácia ženského tímu a jej nádej je Maria Orlova, Elena Nikitina, Olga Nikandrová, Olga Potilitsyna. Keď dostatočne zdokonaľujú skúsenosti v medzinárodných súťažiach a majstrovstvách, spoločne tvoria dosť impozantnú silu.Existuje nádej, že už na domácej olympiáde prekvapia všetkých s ich úspechmi.

Osobný život Márie Orlovovej

Teraz sa športovec venuje všetkým športovcom. Ona trénuje veľa. Maria prišla na skelet pomerne neskoro, takže sa ponáhľa, aby získala skúsenosti a dohnala sa.

Skeletka Maria Orlova nemá veľa času na svoj osobný život

Jej osobný tréner žije v Petrohrade a skeletonista často trénuje v jej rodnom meste. To jej umožňuje vidieť jej rodinu častejšie.
Masha má dobrý vzťah s dievčatami z tímu a s trénermi. Ona je spoločenská a usmievavá osoba. Dokonca aj pri rozhovore s úsmevom a žartom.
Orlova je veľmi účelná. Ona si stanovila cieľ a s istotou ide na to. A dokonca aj také problémy, ako je možné odňatie ratingových bodov, ktoré ju ohrozili v prvej polovici roka, ju nevedeli a ani ju neodvrátili.