Sasha Cohen, životopis, novinky, fotografie!

Životopis Sasha Cohen

Sasha Cohen je jasná korčuliarka a jasná dievčina. V živote tejto talentovanej americkej ženy bolo veľa z najrôznejších víťazstiev, titulov a medailí. Preto v tom okamihu, keď sa tento mimoriadny športovec dostane na ľad, sa na ňu okamžite ponáhľa obrovské množstvo nadšených názorov.
Ale čo je tak jedinečné o tejto miniatúrnej kráse? Kedy začala jej športová kariéra a aké okamihy si zaslúži zvláštnu zmienku? Pokúsime sa to dnes všetko pochopiť.

Prvých rokov, detstvo a rodina krasokorčuliarka Sasha Cohen

Sasha Cohen sa narodila v malom meste Westwood (Kalifornia) 26. októbra 1984. Jej otec, Roger Cohen, bol pomerne úspešný právnik a obchodný konzultant v Los Angeles. Nemenej úspešná osoba bola aj matkou našej dnešnej hrdinky - ukrajinskej Galiny Feldmanovej - ktorá sa dlho profesionálne venovala gymnastike a baletu.

Krasokorčuliarka Sasha Cohen dosiahla veľký úspech

Možno to bol príklad matky, ktorá si Sashu Cohena myslela na športovú kariéru po prvýkrát. Od detstva naša dnešná hrdinka navštevovala hodiny gymnastiky, ale vo veku siedmych rokov sa rozhodla náhle prejsť na krasokorčuľovanie.A nie stratený! Po dlhú dobu sa striedala na rôznych športových školách, ale v jedenástich rokoch sa rozhodla športovať skutočne.
Už v mladosti sa začala objavovať na rôznych súťažiach v mestskom a federálnom meradle. Živé predstavenia mladého krasokorčuliara pritiahli pozornosť významných amerických trénerov jej osobe a veľmi skoro naša dnešná hrdinka bola pozvaná na majstrovstvá USA v krasokorčuľovaní.
V roku 2000, po prvýkrát vo svojej kariére, vyšla na ľade ako súčasť takých prestížnych športových podujatí a takmer okamžite sa stala skutočným miláčikom Ameriky. V súťaži s dospelými športovcami, šestnásťročná dievčina vykázala na ihrisku také zázraky, že sa veľmi skoro stala hlavným favoritom súťaže. Avšak kvôli nedostatku skúseností Sasha Cohen v tom čase nevyhral, ​​keď sa zastavil len pár krokov od obľúbenej odmeny.
Krasokorčuliarka Sasha Cohen
Strieborná medaila majstrovstiev otvorila cestu pre mladú americkú figúrku mladému krasokorčuliarovi. Čoskoro sa objavila na medzinárodnom šampionáte medzi juniormi a už v roku 2001 získala povolenie súťažiť o majstrovstvá USA v krasokorčuľovaní.
Napriek tomu sa na americkom šampionáte nedostala. Dôvodom bolo zranenie chrbta. Organizovaním štúdií v oblasti odbornej prípravy v roku 2002 mladá krása absolvovala strednú školu futures a po získaní diplomu sa mohla plne sústrediť na športové aktivity.

Ďalšia športová kariéra Sasha Cohen

V roku 2002 sa naša dnešná hrdinka opäť objavila na Majstrovstvách USA a nakoniec získala striebornú medailu. Tento úspech poskytol Sasha Cohen s lístkom na olympijské hry v Salt Lake City, v ktorom mladá americká krása získala na štvrtom mieste. Dievča tiež dosiahlo podobný výsledok na debutovom Majstrovstvách sveta v Japonsku, Nagano. Naša dnešná hrdinka však ani neuvažovala o úspechu dvoch štvrtých miest.
V roku 2003 sa rozišla so svojim bývalým trénerom Johnom Nixom a začala trénovať pod vedením Tatyany Tarasovej. Spolupráca s ruským trénerom umožnila vyhrať niekoľko fáz Grand Prix ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), ako aj zabezpečiť druhé miesto v ruskej súťaži "Pohár Ruska". Tieto úspechy dali dnešnej hrdinke miesto vo finále Grand Prix, ktoré úspešne vyhrala.
Sasha Cohen a Todd Eldridge
Potom v kariére krasokorčuliarov sa na majstrovstvách USA umiestnila bronzová medaila a ďalšie štvrté miesto na Majstrovstvách sveta vo Washingtone.
Najväčší kariérny úspech dosiahla Sasha Cohen v sezóne 2003-2004. V tomto období získala turnaje "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" a získala druhé miesto vo finále Grand Prix. O niečo neskôr naša dnešná hrdinka zmenila svojho trénera a začala pracovať pod vedením amerického špecialistu Robina Wagnera. Spolu s ním získala strieborné medaily v Majstrovstvách USA a stala sa druhým na majstrovstvách sveta.
Napriek všetkým úspechom, už v ďalšej sezóne, Sasha Cohen opäť obnovila spoluprácu so svojim bývalým mentorom Johnom Nixom. Vzhľadom na nové bolesti chrbta športovec odmietol vystúpiť na Grand Prix, ale o niečo neskôr sa mu podarilo vystupovať na majstrovstvách USA a majstrovstvách sveta, ktoré sa konalo v Moskve v tomto roku. Na oboch súťažiach sa dievča umiestnilo na druhom mieste.
V sezóne 2005-2006 naša hrdinka prvýkrát vo svojej kariére získala Majstrovstvá Spojených štátov amerických. Nasledovalo to jasné vystúpenie na olympijských hrách, v ktorom sa Sasha opäť stala druhou.

Sasha Cohenov život mimo šport

Po báječnom vystúpení na olympijských hrách, talentovaná americká žena oznámila, že opúšťa šport. V tom istom roku dievča začalo často v Spojených štátoch s rôznymi programami show a často sa objavuje aj v televízii. Čoskoro sa tiež pokúsila ako model a veľmi skoro bola zaradená medzi najkrajších atlétov Ameriky.

Krasokorčuliarka Sasha Cohen sa vrátila k profesionálnemu športu

O niečo neskôr, dievča tiež hral vo filmoch "Víťaz", "Blade of Glory" a komédia "Bratz". Takže Sasha Cohen ukázala celému svetu, že môže byť "jej" nielen na ľade, ale aj vo svete amerického kina.
Iba v roku 2009 naša dnešná hrdinka vyhlásila, že sa chcela opäť vrátiť do profesionálneho športu. Potom bola zahrnutá do počtu účastníkov série Grand Prix vo Francúzsku a Spojených štátoch. Ale kvôli zdravotným problémom v oboch turnajoch sa dievča nevyskytlo.
V roku 2010 sa zúčastnila Majstrovstiev sveta USA, ale nakoniec zaujala iba štvrté miesto.